MVO Marketing - strategie - communicatie

Universiteit van Amsterdam afdeling communicatie



Van idee tot realisatie
Advies, ondersteuning en ontwikkeling op het gebied van marketing en communicatie

Missie: Op het gebied van marketing en communicatie meetbare en zichtbare bijdragen leveren aan het realiseren van de doelstellingen van de UvA en de FMG in het bijzonder.

Visie: Be good and tell it.

Motto: Samen sterk.

Positie in de organisatie
De afdeling (stafdienst) valt direct onder de decaan van de faculteit. De senior communicatie-adviseur, die de afdeling leidt, maakt deel uit van het managementteam van de FMG. De adviseur heeft wekelijks bilateraal overleg met de decaan over lopende zaken en organisatie- en projectontwikkelingen.

De afdeling werkt samen met bureau Communicatie en de andere facultaire communicatieafdelingen van de UvA op strategisch en uitvoerend niveau. Binnen de FMG worden directies geadviseerd en wordt in teamverband samen gewerkt met de opleidingsvoorlichters, coördinatoren en ICTO medewerkers.

De afdeling vervult een intermediaire functie (tussen bureau Communicatie en de faculteit, tussen het managementteam FMG en de afdelingen, en tussen de afdelingen en instituten onderling). Samenwerking vindt plaats met de afdeling IC van de UvA en de afdeling InformatieManagement van de FMG voor de (door)ontwikkeling van (digitale) media. De afdeling onderhoudt nauwe contacten met de OR en de FSR en adviseert deze raden op het gebied van de interne communicatie.

Adviesteam en klankbord- en testgroepen
De afdeling werkt bij voorkeur samen met een facultair communicatie adviesteam, dat is samengesteld uit vertegenwoordigers van alle FMG afdelingen, bij voorkeur bestuurders en hoogleraren (oa specialisten op communicatiegebied). Doel hierbij is draagvlak te creëren binnen de organisatie en door samenwerking op het gebied van marketing en communicatie professionalisering te bewerkstelligen. Communicatie op de agenda. Daarnaast werkt de afdeling met een klankbordgroep en testgroepen om online- en offline middelen te ‘testen' en te ‘evalueren'. Dit kunnen middelen zijn ontwikkeld door bureau Communicatie, maar ook in eigen beheer.

Verantwoordelijkheden
Taken / werkzaamheden (beleidsmatig en uitvoerend) ten behoeve van de FMG passend binnen de gestelde overkoepelende kaders en daarmee ter ondersteuning van het corporate beleid van de UvA:

Strategisch / tactisch niveau:

Communicatiebeleid (en link naar organisatieontwikkeling)
Marketingbeleid
Communicatieadvisering (bestuur en medewerkers
Communicatieplannen
Ontwikkeling en inzet marketingtools
Persbeleid.
Operationeel niveau:

Uitvoering van communicatieplannen
Communicatieadvisering aan de opdrachtgever over de uitvoering
Woordvoering (aan de pers) en opbouwen van contacten met pers/media
Contacten met derden, opbouwen en onderhouden van relaties (beheer)
Ondersteuning bij representatieve activiteiten (presentaties, bijeenkomsten, ontvangsten)
Redactie van teksten ten behoeve van interne en externe communicatiemiddelen
Ondersteuning bij productie van interne en externe communicatiemiddelen (brochures, folders, jaarverslagen etc.)
Hoofdredactie digitale media, zoals intranet en de website
Coordineren van communicatieteams
(laten) doen van marktonderzoek
afstemmen met bureau Communicatie.
Inrichting afdeling Communicatie FMG
Afhankelijk van de organisatiedoelstellingen en de facultaire ontwikkelingen op het gebied van onderwijs en onderzoek en de gewenste promotie en profilering daarvan, zal de afdeling Communicatie verder ontwikkeld worden zowel qua inrichting als positionering. Mocht in de toekomst een centralere inrichting gewenst zijn en voortvloeien uit organisatorische veranderingen, dan zal hierop ingespeeld worden. Mogelijk is dat op projectbasis de komende jaren externe adviseurs worden aangetrokken en interne medewerkers worden ondergebracht/gedetacheerd bij de afdeling Communicatie.

Meer info: medewerker.uva.nl

Meld nieuws